Udruga Karika

Udruga Karika

Međunarodni dan starijih osoba

Udruga Karika je obilježila Međunarodni dan starijih osoba Stručnim skupom i druženjem u Hotelu Korana Srakovčić. Postajemo sve starije društvo i trebamo razvijati različite programe kako bi omogućili aktivno strenje. Učenje i druženje imaju pozitivan učinak na starije osobe.a informatička pismenost, edukacija o očuvanju zdravlja, fizička aktivnost, ples, pjesma čine njihov život bogatijim.

Dan je započeo šetnjom sa članovima Sekcije nordijskog hodanja Matice umirovljenika Karlovac.Nakon šetnje održana su predavanja za starije osobe , udomitelje starijih osoba, vlasnike obiteljskih domova i stručnjake iz područja zdravstve i socijalne skrbi. Predavanja su održali prof. Ana Stavljenić- Rukavina dr.sc.dr.med., Igor Salopek ,dr.med., voditelj Integrativnog centra mentalnog zdravlja, mr.sc. Dahna Arbanas,univ.mag.pharm., Marina Bubaš, dipl.soc.rad., Višnja Mihalić- Mikuljan,dr.med. sub.spec.internist gastroenterolog,Borna Bubaš,bacc.med.techn.

Nakon predavanja nastavilo se druženje uz ples i tamburaški orkestar Matice umirovljenika Karlovac.

Sredstva za ovaj događaj donirao je Heineken Hrvatska putem donacijskog natječaja „Za bolji Karlovac i Karlovačku županiju“.

Iz medija: